Doświadczenie

Nasze przykładowe sprawy

Pani Anna [l. 44]

Pani Anna w 2009 r. została wykorzystana przez swojego wspólnika, który zdefraudował środki finansowe przekazane mu na poczet zaliczki, jako środki obrotowe do prowadzenia działalności, z których miał się rozliczyć. Po tym fakcie wspólnik zniknął.


W grudniu 2010 roku, Dłużniczka zaczęła podupadać na zdrowiu. Dowiedziała się od lekarza, że prawdopodobnie ma guza w prawej piersi. Po przejściu serii badań w postaci biopsji cienko i grubo igłowych – i dalszego braku dokładnej diagnozy – dopiero podczas operacji usunięcia guza zostało zrobione ostateczne badanie histopatologiczne, które potwierdziło, że jest to nowotwór złośliwy. Zaczęło się leczenie w postaci chemioterapii. Organizm Dłużniczki był na tyle wycieńczony, że bardzo źle znosiła cały proces leczenia chemioterapią. Nie była wtedy w stanie nawet wstać z łóżka – a co dopiero zajmować się zobowiązaniami finansowymi. To dodatkowo bardzo pogłębiało zły stan psychiczny i fizyczny Dłużniczki.


Po przejściu kilkumiesięcznej chemioterapii zastosowano radioterapię. Nowotwór ustąpił. Niestety, około pół roku później wykryto podczas badań kontrolnych nowotwór złośliwy w drugiej piersi.  Cały proces leczenia musiał się zacząć od początku. Tym razem zastosowano na początek mastektomię (usunięcie piersi) a następnie znowu chemioterapię.

Pani Aleksandra [l. 48]

Mąż dłużniczki prowadził działalność gospodarczą – hurtownię napojów. Niestety w związku z utraceniem przez kontrahentów płynności finansowej, dłużniczka wraz z mężem popadła w problemy finansowe na kwotę około 300 000,00 PLN. Kolejne kredyty brane na spłatę poprzednich kredytów spowodowały spiralę zadłużenia. Mąż dłużniczki popadł w problemy alkoholowe, nie był w stanie pracować i spłacać zadłużenia. Dłużniczka rozwiodła się z mężem i rozpoczęła normalną pracę, aby spłacić zobowiązania. Poznała nowego partnera i zaszła w ciążę. Okazało się, że nowy partner zażywa narkotyki. Dłużniczka wraz z małym dzieckiem została bez dachu nad głową i musiała wrócić do matki.

Pani Aleksandra [l. 28]

Dłużniczka ma zdiagnozowane wrzodziejące zapalenie jelita o ciężkim przebiegu Mayo 3 [najwyższy stopień choroby]. Dodatkowo choroba Dłużniczki objawia się zapaleniem żołądka. Stan zdrowia Dłużniczki nie ulega żadnej poprawie od momenty diagnozy, przeszła przez leczenie sterydowe, immunopresyjne oraz jedno leczenie biologiczne bez efektów. Obecnie jest na leczeniu biologicznym, dodatkowo lekarz przypisał jej sterydy. Obecnie Dłużniczka oczekuje na zmianę przez lekarza leku biologicznego, która ma nastąpić do końca bieżącego roku.

 

Dłużniczka popadła w tzw. „spiralę zadłużenia”. Pierwszy kredyt został zaciągnięty przez Dłużniczkę w celu opłacenia kaucji za wynajem mieszkania oraz pierwsze dwa miesiące czynszu. Niestety w tym okresie zepsuł się samochód Dłużniczki, po konsultacji z mechanikiem okazało się, że konieczna byłaby wymiana turbiny. Ponieważ Dłużniczka w tym okresie nie dysponowała środkami potrzebnymi na naprawę pojazdu, była zmuszona do jego sprzedaży, za kwotę 3 250,00 PLN. Mimo chęci spłaty zadłużenia, które Dłużniczka posiadała względem wierzycieli, zmuszona była przeznaczyć środki uzyskane ze sprzedaży pojazdu na bieżące wydatki, tj. opał oraz zakup żywności.

Możemy pomóc również Tobie

Opowiedz nam o Twojej sprawie, a my znajdziemy najlepsze rozwiązania.