Profesjonalny pełnomocnik może okazać się nieocenionym wsparciem przez cały czas trwania postępowania upadłościowego – począwszy od złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości, aż po pomyślne zakończenie postępowania. Upadłość upadłości nie równa – niekiedy postępowania upadłościowe bywają skomplikowane, w szczególności, jeżeli upadły posiada znaczny majątek lub prowadzone są wobec niego inne postępowania sądowe. Skuteczne oddłużenie możliwe jest tylko wtedy, gdy zastosuje się właściwe przepisy Prawa Upadłościowego. Czy więc profesjonalny pełnomocnik jest potrzebny w upadłości konsumenckiej? Zdecydowanie warto rozważyć skorzystanie z jego pomocy. Dlaczego? Poniżej odpowiadamy na to pytanie!

Już na wstępnym etapie pełnomocnik przeanalizuje sytuację dłużnika pod kątem możliwych sposobów oddłużenia i wyda rekomendację w zakresie dalszych działań. Po przygotowaniu i złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości, współpraca może obejmować wybrane elementy postępowania, np. pomoc w wypełnieniu dokumentów, które prześle Syndyk, lub przygotowanie stanowiska do planu spłaty. Wniosek o ogłoszenie upadłości nie jest jedynym pismem procesowym, które musi być złożone w trakcie postępowania upadłościowego. Poniżej podajemy kilka przykładów wniosków i pism, które mogą się pojawić.

ETAPY POSTĘPOWANIA UPADŁOŚCIOWEGO, NA KTÓRYCH WARTO SKORZYSTAĆ Z POMOCY PEŁNOMOCNIKA:


Im bardziej skomplikowana sytuacja dłużnika, tym większa rola pełnomocnika i tym cenniejsza jego fachowa pomoc. Każde postępowanie sądowe wymaga dbałości o detale, a doświadczony pełnomocnik pomoże dochować formalności i pokonać trudności związane z ogłoszeniem upadłości – zarówno formalne, jak i praktyczne.

Zespół INSOLVEO oferuje kompleksową pomoc w zakresie oddłużenia, prowadząc Klienta przez wszystkie etapy postępowań. Nie obiecujemy gruszek na wierzbie, a świadczona usługa prowadzona jest w pełni przejrzysty sposób. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dostosowując wedle życzenia, najbardziej odpowiednią i optymalną strategię działania. Naszym gwarantem jest profesjonalizm, dyskrecja, zaufanie oraz empatia, która w kwestiach związanych z ogłoszeniem upadłości konsumenckiej również odgrywa znaczącą rolę. Od momentu podpisania umowy o świadczenie usługi upadłościowej, niezwłocznie podejmujemy czynności zmierzające do sporządzenia kompleksowego wniosku o ogłoszenie upadłości obejmującego komplementację niezbędnej dokumentacji oraz szeroki opis sytuacji klienta.

Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane ogłoszeniem upadłości. Na naszej stronie dostępne są informacje o świadczonych usługach – po więcej informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mail.

Autor: Hannah Miś
Menedżer projektów INSOLVEO, specjalista ds. upadłości konsumenckiej